13. november 2024
Psihosocialni vidiki vračanja na delo po dolgotrajni bolniški - Nina Erjavec Merklin, mag. psih.
Z Nino Erjavec Merklin, mag. psihologije, specializantko klin. psihologije s KO za hematologijo UKC Ljubljana pripravili svetovalni video o izzivih pri vračanju na delo po dolgotrajnejšem hematološkoonkološkem zdravljenju.
Dan, ko se bolniki po dolgotrajni bolniški odsotnosti vrnejo na delo, je posebej za bolnike z rakom pomemben korak v procesu celostne rehabilitacije. Izkušnje specializantke klinične psihologije Nine Erjavec Merklin, mag. psih., s Kliničnega oddelka za hematologijo UKC Ljubljana, kažejo, da se večina bolnikov tega navadno veseli. Se pa pri vračanju na delo neredko soočajo z različnimi izzivi. Pogosto tudi z utrudljivostjo, zmanjšano učinkovitostjo, slabšo pozornostjo in spominom ter splošno upočasnjenostjo. Kako se soočiti s temi, navadno prehodnimi spremembami, Erjavec Merklin pojasni v videu.
Celostna rehabilitacija za bolnike z rakom
V Združenju L&L skupaj s strokovnjaki že 8. leto izvajamo program celostne rehabilitacije, s pomočjo katerega se lahko ob nadzorovani telesni vadbi, prehranskem svetovanju in psihološki podpori lažje vrnete "nazaj v življenje". Program preprečuje in odpravlja zaplete med in po zdravljenju, spodbuja k zdravemu življenjskemu slogu in pomaga bolnikom pri spoprijemanju z izzivi, ki jih prinaša bolezen, zdravljenje, okrevanje in morebitne posledice bolezni. Vabljeni, da se vključite v program.
Program je brezplačen, poteka pod strokovnim nadzorom hematologinje prof. dr. Irene Preložnik Zupan, dr. med., in je na voljo takoj, ko ga potrebujete.
Program koordinira in vodi Brina Žagar, ki vam bo z veseljem program podrobneje predstavila. Dobrodošli, da jo pokličete ali ji pišete: 040 524 366, info@limfom-levkemija.org.